2020 yılı mutfak trendleri

2020 yılında evimizde bir hayli vakit geçirdik. Siz de bu esnada gözüne takılıp birtakım değişiklikler yapma kararı alanlardansanız bu trendleri bilmeniz iyi olabilir.


Klasik mavi şimdi mutfakta
Her sene Pantone tarafından seçilen ve öne çıkan bir renk var. Bu sene hatırlarsanız o renk klasik mavi seçildi. O yüzden bu sene klasik maviyi mutfak dolaplarında da görmeye başladık.


Kontrast renklerin uyumu
Özelliklerde tezgahlarda kullanıldığını gördüğümüz bu uyum mutfağınıza modern bir hava katacak. Dolaplarınızın rengi açıksa veya sıradan küçük bir mutfağa sahipseniz siyah ya da koyu granitle çarpıcı bir dokunuş sağlayabilirsiniz.


Açık raflar
Eğer sizi de yılların klasikleşmiş kapaklı dolapları yorduysa duvarlarınızda biraz açık raflara da yer açın. Birkaç dolaplı kapağınızı kaldırın ve mutfağınızı ferahlatın.


Doğal dolaplar, doğal yüzeyler
Ahşap veya doğal taş kullanımı bu senenin öne çıkan dokunuşlarından. Doğal bırakılmış ve sade bir görünüm mutfağınıza her zamankinden daha farklı bir hava katacak.


Tek veya çift ada kullanımı
Mutfağın havasını tamamen değiştiren, işlerin kolaylaşmasını sağlayan ve mutfağın her yerine hakim olmanızı sağlayan adalar bu sene de öne çıkıyor. Fakat tek bir farkla: Bu sene artık çift ada da karşımıza çıkıyor. Yemek hazırlama ve toplama alanlarının birbirinden ayrıldığını düşünsenize!


Bitkiler mutfağın her yerinde
Duvar kağıtlarından seramiklere kadar her alanda deseninden faydalanabileceğiniz bitkiler bu anlamda yemek yaparken insanı dinlendiriyor. Mümkünse bitkinin kendisini d bulundurursanız mutfağınıza daha ferah bir hava katarsınız.