Aralık ayı Başak burcu yorumu

Aralık ayı aşk hayatınızın ön planda olması ve aşkı yaşayanların, güçlü duygularla hareket etmesiyle başlıyorlar sevgili Başaklar…

Aralık ayı aşk hayatınızın ön planda olması ve aşkı yaşayanların, güçlü duygularla hareket etmesiyle başlıyorlar sevgili Başaklar…
1 Aralık’ta aşk hayatınızda önemli bir yer tutabilir. Aşkı yaşayanlar, çok güçlü duygularla ve güvensizliklerle hareket edecekleri bir gün içerisinde olacaklar. Bu da zaman zaman karşı taraf üzerinde yönlendirmeler yapmanıza ve tutkularınızın karşı taraf üzerinde baskı kurmasına neden olabilir.
 
2-3 Aralık günlerinde ev ve aile hayatınızda hırslı yanlarınız zaman zaman onlarla sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Hayatınızla ilgili kararlarda sabırsız tutumlar içerisine girebilirsiniz. Sevdiklerinizin sizi anlamasını zorlaştırmamaya çalışmalısınız.
 
4 Aralık’ta birkaç gündür ailenizle yaşadığınız sorunları konuşarak ve paylaşarak geride bırakabilirsiniz. Kafanız çözüme yönelik çalışacak. Geçmiş konu ve olayları konuşmak, ortaklaşa para planları yapmak için harika bir pazar günü sizleri bekliyor.
 
10 Aralık Cumartesi günü gökyüzünde öğlen saat 16:36’da bir Ay tutulması yaşanacak ve sizin, kariyer, iş ve aile alanlarınızı etkileyecek. Kadersel alanınız ve arkadaşlıklarınızda bu tutulmadan nasibini alacak. Tutulma olasılıklarını sıralarsak, iş ve kariyer hayatınızdaki gelişmeler, ev ve aile yaşantınızı olumsuz etkileyebilir. Bir iş yüzünden ailenizi ihmal edebilir veya taşınabilirsiniz. Bu ailenizle vereceğiniz kararların dışında bir karar olabilir. Eşinizin veya sevdiğiniz kişinin ailesiyle ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Annenizin veya babanızın hayatıyla ilgili kararlara şahit olabilir veya bu kararlardan etkilenebilirsiniz. Özel yaşantınızda çevresel ve dış etkenlerin faktörü yüksek olacak. Olabildiğince esnek olmalı ve ters tavırlardan kaçınmalısınız. Ev ve aile içi tartışmalar, hızlı kararlar ve ani yargılamalar yine yaşanacakların arasında yer alabilir.
 
14 Aralık’ta Merkür düzelmeye başlayacak. Ev ve aile alanlarınızda gerileyen ve bu alanlarda sorun çıkartan Merkür, düzelmesiyle beraber artık bu alanlarınızda daha rahat bir nefes almaya başlıyorsunuz. Yine de emlak alım, satım, kiralama gibi işleriniz varsa 1 Ocak’tan sonra yapmaya özen gösterin.
 
18 Aralık’ta parasal sorumluluklarınız, eğlence ve aşk hayatınıza yapmanız gereken harcamalar konusunda size sorun çıkartabilir ya da özel hayatınızda sorunlar yaşayabilirsiniz.
 
20 Aralık’ta Venüs, Kova burcuna geçecek. Artık sevginizi ve ilişkilerinizi iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda göstermeye başlayacaksınız. İşinizde sıkıcı, ağır koşullar yerini, daha bireysel ve sizi geliştiren alanlara bırakmaya başlayacak. İş arkadaşlarınızla kuracağınız ilişkilerde demokratik ve faydacı yanlarınız ağır basabilir. İşinizi sevecek ama bir o kadar özgür olmak isteyeceksiniz. Sağlığınızla ilgili konularda güzelleşmeler yaşanabilir. Kilo almaya müsait olabilirsiniz, bu üç haftalık süreç içerisinde yağlı yiyeceklere dikkat edin, midenizi zorlamayın.
 
22 Aralık itibarıyla bir ay boyunca kimliğinizi, aşk hayatınızda, özel yaşantınızda veya çocuklarınızla ilgili oluşumlarda göstermeye başlayacaksınız. Bir ay boyunca hayatı keyfili yönleriyle algılayabilir, aktiviteler, sportif faaliyetlerde etkili bir şekilde kendinizi gösterebilirsiniz. Bu alanlarda sorumluluklarınızın arttığı bir dönemdesiniz sevgili Başaklar… Aşkı arayan ve isteyenler için bulacakları ve flörtöz davranacakları bir dönem geliyor. Çocuk yapmak isteyen başaklar, uygun şartları rahatlıkla sağlayabilirler.
 
24 Aralık’ta oluşan yeni ay, sizin aşk, eğlence evinizde gerçekleşecek. Bu tarih sonrası aşk hayatınızda yeni kararlar alabilir, çocuk yapmak istiyorsanız rahatlıkla harekete geçebilirsiniz. Yaratıcılığa ve sanata dayalı işlerinizde de güzel açılımlarınız olabilir.
 
26 Aralık’ta Jüpiter yabancı ortaklı işler, eğitim, seyahat ve hukuk alanlarınızı güzel bir şekilde desteklemeye ve aydınlatmaya başlayacak. Bu alanlarda birkaç aydır yaşadığınız gecikmeler artık geride kalmaya başlıyor.
 
31 Aralık yılbaşı günü, ortaklaşa para konularına fazla takılmayın. Tutkulu bir gece geçirin ama sevdiğiniz insanla anlaşmazlıklara neden olacak oluşumlardan kaçının lütfen… Mutlu yıllar…