Beyaz lahana salatası tarifi

Beyaz lahana salatası tarifi yapımı en kolay salata tariflerindendir. Hem meze hem de yemeklerin yanında keyifle tüketebileceğiniz beyaz lahana salatası tarifini bilmiyorsanız sizler için araştırıp bir araya getirmiş olduğumuz beyaz lahana salatası tarifine göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İşte kışın en değerli salatası olan beyaz lahana salatası tarifi:

Beyaz lahana salatası tarifi içerisinde havuç ve mevsiminde yetişen sebzelerle yapılan oldukça sağlıklı bir tariftir. Ancak bizim vereceğimiz tarifte salata içerisinde mayonez yer almaktadır. Eğer salatanızın kalori miktarını en az seviyeye düşürmek istiyorsanız beyaz lahana salatası tarifini diyet bir tarife çevirebilirsiniz. İşte sizler için araştırıp bir araya getirmiş olduğumuz beyaz lahana salatası tarifi:

Beyaz lahana salatası tarifi:

Malzemeler:

– Yarım beyaz lahana ince doğranmış
– 2 adet havuç
– yarım demet maydanoz
– 2 adet salatalık
– 1 kase ceviz
– 1 kase yoğurt
– 1 kase mayonez

Beyaz lahana salatası nasıl yapılır?

1. adım: Beyaz lahanaları ince ince doğrayın.

2. adım: Havuçları rendeleyin.

3. adım: Cevizleri iri taneli olacak şekilde rondodan geçirin.

4. adım: Beyaz lahanaları tuzla yumuşayıncaya kadar ovun.

5. adım: Daha sonra cevizle beraber tüm malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın.

Öneri: Dilerseniz üzerini bezelye veya ince dilimlenmiş salamla süsleyip, servis edebilirsiniz.
Beyaz lahana tarifini öğrendiğinize göre size kısaca beyaz lahananın faydalarından da bahsedelim. Kış sebzesi olan beyaz lahana sağlık açısından oldukça faydalı bir sebzedir. Güçlü antioksidan özelliği sayesinde kış hastalıklarından kansere birçok faydası olan beyaz lahana serbest radikallere karşı güçlü bir savaşçıdır.

Bağırsak, mide ve akciğer kanserlerine karşı vücudu toksinlerden arındırarak koruyor
Son yıllarda yapılan çalışmalar prostat kanserine karşı koruyuculuğunu ortaya koyuyor. Sağlığımıza oldukça önemli faydalar sağlayan lahana sebzesini haftada iki defa tüketmeye özen göstermelisiniz.