Buzlukta vişne nasıl saklanır?

Yaz mevsimiyle birlikte dört gözle beklediğimiz vişneleri kışın neredeyse bulmak imkansız! Şimdiden vişnelerinizi kışa hazırlamak en mantıklı seçenek olacaktır. Peki, buzlukta vişne nasıl saklanır? Tüm detaylarını sizin için paylaştık.

ABONE OL

Malzemeler:

İstediğiniz miktarda vişne, buzdolabı poşeti ve ayıklamak için çöp şiş.
Öncelikle aldığınız vişneleri çok dikkatli bir şekilde süzgecin üzerine aktarın. Akan soğuk suyun altında dikkatli bir şekilde, ezilmemelerine özen göstererek yıkayın.

Ardından vişnelerinizi bir pipet ya da çöp şiş yardımıyla çıkarın.Rahatlıkla çıkarabilmek için sapını çıkarın. Sapını çıkardıktan sonra oluşan boşluğa pipet ya da çubuk geçirip rahatlıkla çekirdeklerini çıkarın.

Temizlediğiniz vişneleri tek tek bir fırın tepsisinin ya da büyükçe bir kabın üzerine dizin. Vişnelerin ezilmemelerine ve formlarının bozulmamasına dikkat edin. Bu şekilde aralıklı dizmemizin sebebi donarken ezilmemelerini sağlamak. Ardından tepsiyi üzeri açık bir biçimde derin dondurucuya koyun. Bu şekilde 1 saat dondurun.

1 saat kadar dondurduktan sonra buzdolabı poşetlerine bölüştürün. Yeniden buzluğa koyun. Bu şekilde vişneleriniz mükemmel bir biçimde kalacak ve kullandığınız tatlılarda formları da asla bozulmayacak. Dondurduğunuz vişneler için kışın komposto veya tatlılar hazırlayabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!