Canan Karatay’ın sürekli önerdiği yiyecekten kahve yaptılar!

Prof. Dr.Canan Karatay’ın sürekli olarak faydalarından bahsettiği zeytinden kahve üretilmeye başlandı. Üstelik zeytinler fermente olmadan, içerisindeki faydalı mineraller korunarak yapılıyor. İşte AR-GE firmasını piyasaya sürmeye hazırlandığı mucize kahve ve faydaları…

ABONE OL

Edremit’te 15 yıldır zeytin ve çeşitli bitki özlerini işleyerek ilaç ham maddesi elde eden bir Ar-Ge firması, ürettiği zeytin kahvesini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Zeytin kahvesi nasıl yapılıyor ?

Ar-Ge firmasının sahibi Faruk Durukan, düzenlediği basın toplantısında, zeytinleri fermente olmadan, içeriğindeki faydalı maddeleri koruyarak işlediklerini, az miktarda ısı ile doğal yollardan zeytin kahvesi elde ettiklerini açıkladı.

Zeytin meyveleri toplandıktan sonra fabrikamıza geliyor ve burada çekirdekleri ve kabukları ayrılıyor.Geriye kalan zeytin meyvesi düşük ısıda kurutuluyor ve pudra haline dönüştürülüyor. Bunu zeytin kahvesi olarak değerlendirebiliyoruz” diye konuştu.Dünyada bir ilk!

Zeytin kahvesinin şifa kaynağı olduğunu dile getiren Durukan, “Zeytin meyvesi kahvesi dünyada bir ilktir. Güzel de bir tadı vardır ama tadından çok şifa içeriklidir.