Damak çatlatan lezzet: Antep fıstığı ve kaburga etinden yapılıyor!

Türk mutfağı denince akla ilk gelen şehirlerden olan Gaziantep’te bir kebapçı, ‘yeşil altın’ diye tabir edilen yeni mahsul Antep fıstığı ile kebabı birleştirdi. Antep fıstığı, kaburga eti ve tuz birleşiminden yapılan fıstıklı kebap, önce zırhtan geçiriliyor sonra da şişlere dizilip mangal ateşinde harlanıyor

ABONE OL

Sonrasında iki lezzeti birleştirip şişe geçiriyoruz. Ocakta pişirdikten sonra da müşterilerimize güzel bir sunum yapıyoruz. Bu şekilde ortaya farklı ve çok güzel bir lezzet çıkıyor” dedi.

İçinde yeni mahsul Antep fıstığı kullanılıyor

Fıstıklı kebapta özellikle yeni mahsul Antep fıstığı kullandıkların da belirten Kebapçı, “Biz bunu yaparken özellikle yeni mahsul Antep fıstığı kullanıyoruz. Çünkü fıstığın bir yıl var zamanı, bir yıl da yok zamanı vardır. Bu yıl fıstığın var zamanı ve bu zamanda fıstığın lezzeti de kalitesi de daha iyi oluyor.

O yüzden biz de kebapta yeni mahsul Antep fıstığı kullanıyoruz; böyle daha lezzetli oluyor. Hem yeşil fıstık görüntüsü hem de pişmiş et görüntüsü güzel bir birliktelik oluşturuyor ve birinci sınıf bir lezzet oluyor. Herkese bu lezzeti şiddetle tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Yedikten sonra baklavata para vermeye gerek yok’

Fıstıklı kebabı ilk kez tadan Tahir Karayılan, “Gaziantep’in en lezzetli iki ürünü bir araya gelmiş. Süper olmuş, yapanların ellerine sağlık. Kesinlikle bu tadı herkese tavsiye ediyorum. Yani bu yemeği yiyince hem tatlı tadı hem de kebap tadı alıyorsunuz. Bu yemeği yedikten sonra tekrar gidip baklavaya para vermenize gerek yok” şeklinde konuştu.