Deri mobilya temizliği hakkında ipuçları ve öneriler

Dökülen lekeyi hemen temizleyin. Deri doğası gereği sıvıyı içine sızdırır ve herhangi bir sıvı döküldüğü zaman yüzeye içeri nüfuz eder, böylece lekeyi temizlemek daha da zorlaşır. Sert ve aşındırıcı temizleyicilerden kaçınmalısınız. Bu tür temizleyiciler derinizin yüzeyine zarar verir.

Dökülen lekeyi hemen temizleyin. Deri doğası gereği sıvıyı içine sızdırır ve herhangi bir sıvı döküldüğü zaman yüzeye içeri nüfuz eder, böylece lekeyi temizlemek daha da zorlaşır.

Sert ve aşındırıcı temizleyicilerden kaçınmalısınız. Bu tür temizleyiciler derinizin yüzeyine zarar verir.

Hiçbir şekilde yağ, mobilya cilası, parafinli veya silikon içeren (araba temizleme malzemeleri de dahil olmak üzere) koltuğunuzda leke ve yapışkanlık bırakacak hiçbir ürünü kullanmayın.

Hiçbir mobilya cilasını kullanmayın.

Eyer sabunu, cila, amonyak bazlı temizliyicilerden veya çamaşır suyu ya da deride tahribata ve renk atmasına neden olabilecek hiçbir temizleyiciyi kullanmayın.

Deri mobilyanızın uzun ömürlü olması ve nefes alması için süpürün ya da toz alın.

Deri mobilyanızı korumak için, solmasını ve çatlamasını engellemek için güneş ışığı ve sıcaklık veren cihaz ve klimalardan biraz uzağa koyun.

Derinin sürekli yenilenmeye ihtiyacı vardır. Bunun için markette ürünler satılır. Fakat evde uygulayabileceğiniz çözümlerden biri: beyaz sirke keten tohumu yağını karıştırın ve yağa uygulayın. 10 dakika bekletin sonrasında temiz bir bezle silin. Bir kere temizlemek yetmeyebilir.

Hiçbir şekilde bebek mendilleri veya alkalin içeren temizleyicilerden uygulamayın.

Mobilyanızın temizlenmesi daha zorsa bir profesyonele başvurun.