Dünyanın 6 noktasından 6 mükemmel yemek

Her ülkenin kendine has geleneksel lezzetleri ve sunum şekli var. Sizin için dünyanın en popüler 6 noktasından 6 mükemmel yemeği bir araya getirdik. Bu ülkelere uğradığınız da bunları yemeden dönmeyin! İşte ağızları sulandıran dünyanın 6 noktasından 6 mükemmel yemek!

ABONE OL

İtalya-Napoli Pizza

Napoli usulü pizza olarak da bilinen Napoliten pizza, domates ve mozzarella peyniri ile yapılan bir pizza tarzıdır. İtalya’nın en çok tercih edilen ve dünyaca ünlü pizzalarından biridir. İtalya’ya gittiğiniz de ilk denemeniz gereken pizzalar arasındadır.

Lübnan-Falafel

Yiyip yiyebileceğiniz en güzel falafel Lübnan’da. Yanında mutlaka ayran da istemeyi unutmayın!

Avusturya-Şinitzel

Şinitzel (Orjinali Schnitzel) dövülerek inceltilmiş etin ekmek kırıntıları ile kaplanıp kızartılmasıyla yapılan geleneksel Avusturya yemeğidir. Avusturya ve Alman mutfaklarının çok popüler bir parçasıdır. Mutlaka denenmesi gereken dünya lezzetleri arasındadır.

Japonya-Suşi

Japonya’nın en bilinen lezzetlerinden biri olan Suşiyi mutlaka denemelisiniz. Japonların geleneksel yiyeceği suşi (sushi) özünde çiğ balık… Kimileri için vazgeçilmez, kimileri içinse denenmesi bile mümkün değil! Tarihi ise milattan önceye dayanıyor.

Hindistan-Tandoori Tavuk

Tavuğun kuyuda yanan ateşte pişirilmesiyle elde ediliyor. Zengin bir mutfaktan, doyurucu bir yemek olan tandoori için Hindistan’a kesinlikle gidilir!