Enfes yemek tarifleri (Gözleme tarifleri)

Enfes yemek tarifleri serisi gözlemeleri bir araya getirdik. Gözleme akan suları durduracak lezzette bir yiyecek olduğu için Enfes yemek tarifleri ile birlikte sunmak istedik. İşte Enfes yemek tarifleri ve gözlemeler.

Gözlemeler, muhtemelen Enfes yemek tarifleri serisinin en beğenilen lezzetlerinden biri olacaktır. Çeşitleri ve muhteşem tadı ile hemen herkesin bayılarak yediği gözlemeler dilediğiniz zaman diliminde karnınızı doyuracaktır. Kolay yapımı da aynı zamanda gözlemeyi tercih etmenizde önemli bir etken olacaktır.

Gözlemenin yanında hangi lezzetler ikram edilebilir?
Gözleme tabağının yanında başka lezzetlere de yer vermek istiyorsanız bu konuda size yardımcı olacak birkaç önerimiz var.

*Çeri domates dilimleri
*Mevsim yeşillikleri
*Patates kızarması
*Sosis kızartması
*Çikolatalı fındık ezmesi
*Peynir çeşitleri
*Reçel çeşitleri

Patatesli gözleme

Ev yapımı gözleme tarifi

Ispanaklı gözleme
Sebzeli bir gözleme tercih edecekseniz en güzellerinden biri ıspanaklıdır.

Malzemeler
*1 demet ıspanak
*Yufka
*Soğan
*Sıvı yağ

Yapılışı
Öncelikle ıspanakları iyice temizleyip kurulayın. Bir tavanın içinde kızdırdığınız yapın üzerine doğradığınız soğanları koyup hafif pembeleşinceye kadar kavurun. Daha sonra üzerine ıspanakları koyup yaklaşık 5 dakika kavurmaya devam edin. Ispanakların diriliği gittikten sonra ocaktan alın.
Bir yufkanın yarısına hazırladığınız ıspanaklı hacı koyup yufkayı katlayın. Yanmaz tavanın üzerine koyup iki yüzünü de pişirin.

Afiyet olsun.

6 adımda italyan makarnası yapımı