Haluk Bilginer Emmy Ödülü’nü kazandı!

Haluk Bilginer ‘Şahsiyet’ dizisindeki performansıyla Uluslararası Emmy Ödül Töreni’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı!

Uluslararası Emmy Ödülleri için adaylar bugün açıklandı. 21 ülkeden 11 kategoride 44 adayın olduğu listede Haluk Bilginer ‘Şahsiyet’ dizisindeki performansıyla geçtiğimiz aylarda “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde aday gösterilmişti. Dün gerçekleşen törende bu kategorinin kazananı belli oldu. Haluk Bilginer Uluslararası Emmy Ödül töreninde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

New York’ta gerçekleştirilen törene Haluk Bilginer, Şahsiyet’in yönetmeni Onur Saylak, senaryo yazarı Hakan Günday ve Ay Yapım Ceo’su Kerem Çatay ile birlikte katıldı. Bilginer, ödül konuşmasına ise Türkçe “Merhaba” diyerek başladı. Uluslararası Emmy Akademisi ve dizinin yaratıcı ekibine teşekkür eden Bilginer kazandığı ödülü kızına ithaf ettiğini şu cümlelerle açıkladı: “Bu ödülü kızım Nazlı Bilginer adına, bir gün onun da oyunculuğu seçeceği umuduyla almak istiyorum.”

Şahsiyet dizisi alzehimer hastası olan Agâh Beyoğlu’nun işlediği cinayetleri konu alıyor. Dizinin yönetmenliğini Onur Saylak; yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor. Senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı dizinin stylingini ise Başak Dizer Tatlıtuğ yapıyor.


Şahsiyet dizisinin konusu

Adli katip memurluğundan emekli olan Agâh Beyoğlu (Haluk Bilginer) ile cinayet büro amirliğindeki tek kadın polis olan Nevra’nın (Cansu Dere) kesişen yollarını konu alan Şahsiyet, Agâh Beyoğlu’nun alzheimer olduğunu öğrenmesi ile başlıyor. Agâh Beyoğlu, kendisine konan alzheimer başlangıcı teşhisiyle altüst olur ancak bir süre sonra unutmanın yıllardır planladığı ancak sürekli ertelediği bir cinayeti işlemek için bir fırsat olduğunu fark eder. Bunun ardından Agâh planladığı cinayetleri sırasıyla gerçekleştirmeye başlar. Kurbanın üzerinde kendi adının yazılı olduğu bir mesaj bırakması cinayet büro amirliğinde çalışan ve istifanın eşiğinde olan polis Nevra’nın konuya eğilmesine ve mesleğine yeniden dört elle sarılmasına neden olur.


Şahsiyet dizisinin oyuncuları kimler?

Dizinin her bölümünde usta sanatçılar da konuk olarak ağırlanıyor. İlk üç bölümünde konuk olan isimler Hümeyra, Avni Yalçın, Yılmaz Gruda…


Şahsiyet dizisinin fragmanı