Hande Yener: Her an evlenebiliriz

Pop müziğin ‘Kraliçe’si Hande Yener, 25 Ağustos’ta Harbiye’de vereceği konser öncesi ‘HT Magazin’le buluştu. Yener konserde giyeceği Hakan Akkaya imzalı 10 bin taşlı kıyafetini ilk kez gösterdi.

Hande Yener ile tanışıklığımız 14 yıl öncesine dayanıyor. Zirveye adım adım yükselişine yıllar boyunca tanıklık ettim. Her zaman işine âşık, disiplinli ve titizdi. En büyük hayali ise senfonik bir konser vermekti. 8 gün sonra bu hayali gerçek olacak. Konsere hazırlık aşamasının, en özel anlarını bizimle paylaştı.

25 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda vereceğiniz konser için ne kadar zamandır hazırlanıyorsunuz?
Yaklaşık 3 aydır hazırlanıyorum ve konsere 8 gün kaldı. Ekibi kurup kimlerle çalışacağım ve tek yürek olacağım benim için çok önemliydi. Çünkü kariyerimin en önemli konserlerinden biri. Şu an en çok çalışmak istediğim kişilerle çalışıyorum. Orkestramla birlikte senfoni 45 kişi, 8 dansçı, 10 tane model var. Benimle birlikte sahnede 64 kişi olacağız. 3 erkek yıldız da sahnede benimle birlikte olacak.

Bu konser için modacı Hakan Akkaya ile çalışmaya başladınız. Nasıl bir araya geldiniz?
Uzun süredir bir araya gelmek istiyorduk. Senfoniyle bir konser yapacağım için Hakan da çok heyecanlandı. Konsepti hazırladık, 6 kostüm dikti. Renkli, taşlı, siyahlar ve pelerinlerden oluşuyor.


David Guetta ile aynı sahnede

Hakan Akkaya’ya 100 bin TL ödediğiniz doğru mu?
Rakam olarak ne söylesem şu an yalan olur çünkü sürekli yeni bir kıyafet ekleniyor. Dansçılar 4 kere kostüm değiştirecek yani 80’e yakın kostüm dikiliyor. Bir de finalde DJ David Guetta ile birlikte bir defile yapılacak ve Best modeller de sahnede olacak. Onların da kostümleri var. Normalde solist önde şarkısını söyler, kıyafetini değiştirir arkadakiler aynı kalır. Bu bir eksiklik. Biz tüm bunların görsel olarak devamlılığını sağladık.

Kıyafetinizin birinin üzerinde 10 bin taş var ve çok ağır. Nasıl hareket edeceksiniz?
Çok ağır, dikimi hâlâ devam ediyor. Taş sayısı 13 bini bulacak sanırım, gittikçe ağırlaşıyor

Ajda Pekkan’ın son konserindeki kıyafetlerine 50 bin TL harcadığı, sizin de 100 bin TL masraf yaparak ikiye katladığınız yorumları yapıldı…
Ajda Hanım yıllardır çok şık giyinen, zevkli ve bu işe çok para harcayan biri. Her konserine özen gösteriyor. Ben de öyleyim. Kostümümün rahat, şık, farklı, biraz uçuk olması önemli. Çünkü kostüm sahnede size öyle bir enerji veriyor ki, kendinizi dünyanın en güzel kadını hissediyorsunuz. Eğer kostümünüzden huzursuzsanız çok mutsuz hissediyorsunuz.

Ne kadar zamandır şan dersi alıyorsunuz?
Konserimin olmadığı dönemlerde sesimi açmak ve ilerletmek için alıyorum. Yorgun olduğum zamanlarda da egzersiz amaçlı çalışıyorum. Hiç şan dersi almayanlar ve şan dersi nedir bilmeyenler var. İşini seven ve seyircisine saygı duyan kişi bunu yapmak zorunda.


‘Hayalim gerçek oluyor’

Uzun süredir senfonik bir konser yapılmamıştı. Yanılıyor muyum?

En son İbrahim Tatlıses, Teoman ve Şebnem Ferah yapmıştı. Senfoni benim hayallerimden biriydi, 14. yılımın sonunda kısmet oldu. DVD olarak da kaydedeceğiz. Altta uçan kemanları, viyolonselleri duyabilmek müziğe çok büyük bir derinlik katıyor. Rüya gibi bir gece olacak. Hayalim gerçekleşecek.

Mesleğinizde 14. yılınız. Geriye dönüp baktığınızda neler görüyorsunuz?

Albümüm çıkana kadar hayatımda her şey çok zordu. Hayallerime kavuşamadığım için hayat çok sıkıntılı geçiyordu. Bu iş olmayacak deyip depresyona giriyordum. Ama bir gün oldu ve zaman nasıl geçti bilmiyorum. Bildiğim tek şey, 77 milyonla göz göze gelmek inanılmaz bir duygu.


‘Yaşla ilgili sorun yok’

Peki Ozan Öğüt hayatınıza nasıl girdi?

Ortak bir arkadaşımız sayesinde. Ayaküstü bir yerde tanıştık, sonra oradan eğlenmeye bir yere gittik. Sohbet ettik, ertesi gün yine buluştuk. Baktık birlikte çok güzel zaman geçiriyoruz. İkimiz de hızlıyız, hemen plan program yapıp anında uyguluyoruz.

En çok neyine vuruldunuz?

Gülüşüne… Rahat ve cesur oluşuna, benimle tanışırken ki özgüvenine. Aslında çok heyecanlanmış ama bana hiç çaktırmadı (Gülüyor).

İkinizin arasındaki aşkı tek bir kelimeyle özetlemenizi istesem.

Mükemmel… Aşk, sizi çocuk gibi yapmalı, içinizde kelebekler uçuşmalı.

Aranızdaki yaş farkı çok konuşuluyor. Kaç yaş var?

9 yaş. Yaşla ilgili hiçbir sorunumuz yok. Benim birçok tecrübem ona faydalı olabiliyor, onun yeni heyecanları da bana yararlı olabiliyor. O bana yeni başlangıçlar yaşatıyor. Ben de onun kapatması gereken konuları kapatıyorum.


‘İlişkimiz çok sürpriz başladı’

Evlilik kararı aldığınızı duydum.

Her an her şey olabilir, ben planlı yaşamayı değil, sürprizi seviyorum.

Resmi olarak evlenme teklif etti mi?

Etti birkaç kere (Kahkahalar).

Yanıtınız ne oldu?

Olumlu, kızımız da olumlu bakıyor (Gülüyor).

O zaman yakın zamanda bir kız isteme olayı olacak galiba.

Ailesiyle tanıştım, görüşüyoruz, çok seviyorum onları. Onlar da beni öyle. Evlilik kararı alıp organize etmek epey bir zaman alıyor. Çok büyük bir iş.

Bir çılgınlık daha yapıp ikinci kez anne olur musunuz?

Olabilir. Çocukları çok seviyorum. Ben anne olduğumda 17 yaşındaydım. Şimdiki bilincimle, annelik daha başka olur. Ama açıkçası ben konser konser dolaşırken onun evde büyümesini de istemiyorum. Kendim daha çok ilgilenmek isterim. Hepsi kader kısmet.

Klibinizde oynattınız. Öne çıkmaya başlayınca, sizde kıskanmalar başladı mı?

Yok, ben başarılı olan herkesi alkışlarım. Güzel olan her şey hoşuma gider. İşindeki başarısından mutlu olurum.

Rol aldığı bir projede öpüşme sahnesi varsa, izin verir misiniz?

Tabii canım. Benim video kliplerimde ve sahnede de dansçılarımla yakın sahnelerim oluyor. Bunlar tamamen şov amaçlı. Hisler olmadığı müddetçe benim için sorun değil.

Röportaj: Ömür Sabuncuoğlu