Kavurmalı Kesme Hamur Çorbası

Kavurmalı Kesme Hamur Çorbası Malzemeleri
Zeytinyağı
1 adet kuru soğan
1 yemek kaşığı domates salçası
100 gr. kavurma
Tuz
Karabiber
5 su bardağı su
 
Kesme Hamur için Malzemeler
1,5 su bardağı un
3 yemek kaşığı su
1 adet yumurta
Tuz
 
Terbiyesi için Malzemeler
1 yemek kaşığı un
1 su bardağı yoğurt
½ limonun suyu

Bir karıştırma kabında un, su, yumurta ve tuzu iyice yoğurun. Hafif sert bir hamur elde edin ve dinlendirmeye bırakın.

Tencerenizi ocağa alın ve zeytinyağını ekleyip ısıtın. Soğanlarınızı küp küp doğrayıp tencereye alıp kavurun. Soğanların üzerine salçanızı ilave edip kavurmaya devam edin. Salçanın kokusu çıkıp kavrulduktan sonra kavurmanızı ekleyip bir tur daha karıştırın ve su ilave edip kaynamaya bırakın.

Diğer tarafta hamurunuzu tezgahın üzerinde unlayarak açın ve ince erişte şeritleri gibi kesip kaynayan çorbanızın içerisine ekleyin. Hamurları pişmeye bırakın.

Bu arada çorbanın terbiyesi için yoğurt, un ve yarım limon suyunu çırpın. Tenceredeki sudan bir parça kepçe yardımı ile terbiyenin olduğu kaseye ekleyip karıştırın. Terbiyenin kıvamını bu şekilde ılıtıp hamurun bulunduğu tencereye terbiyeyi boşaltın. Sürekli karıştırarak kaynatın. Tuz ve karabiber ile tat ayarını da yaptıktan sonra sıcak servis edin.

  • 0 Beğen
  • 0 Yorum Yaz
  • Tweetle
  • Paylaş
Yayın tarihi May 30 2017Kategoriler Çorbalar, Ramazan TarifleriEtiketler 7.sezon, arda türkmen, arda’nın mutfağı, çorba, domates salçası, hamur çorbası, kavurma, kavurmalı çorba, kavurmalı kesme hamur, kesme hamur, kesme hamur çorbası, ramazan, tarif, terbiye, terbiyeli çorba, un, yoğurt, yumurta