Kimyon yerine kullanabileceğiniz alternatif baharatlar

Hint mutfağının ana maddesi olan kimyon birçok yemeği tatlandırmak amacı ile kullanılır. Tane ve toz halinde kullanılan kimyon yemeklerinize muhteşem lezzet verebilir. Ancak acil durumlarda elinizin altında kimyon bulunmuyorsa bu baharatları kullanabilirsiniz! İşte kimyon yerine kullanabileceğiniz alternatif baharatlar…

ABONE OL

Frenk kimyonu (tohumu)

Kimyon tohumlarına çok benzeyen frenk kimyonu (tohumu), normal kimyon tohumuna göre daha büyük ve açık renklidir. Daha yakından baktığınız da, kimyonunbiraz daha küçük ve daha koyu renkli olduğunu göreceksiniz. İkisi de aynı lezzet profiline sahip olmasa da, yemekleriniz de rahatça kimyon yerine kullanabilirsiniz. Hatta birçok kişi frenk tohumunun tadını anasona benzetiyor.

En iyi alternatif: Köri tozu

Kimyon yerine kullanabileceğiniz en iyi alternatiflerden biri de köri tozudur. Birçok ülkeden birçok yemeğe kullanılan köri tozu farklı lezzetleri yeniden yaratıyor. Köri tozu baharatlı yemeklerde çok kullanılan bir karışımı ifade ediyor. İçerisinde zerdeçal, kişniş ve tahmin ettiğiniz gibi kimyon bulunuyor. Bu bakımdan bu baharatı mutfak rafınızda bulundurabilir ve kimyon yerine kullanabilir, orjinal lezzeti koruyabilirsiniz.

Meksika yemeklerinde kimyon tozu yerine kullanılan en iyi alternatif: Kırmızı biber tozu

Son olarak kimyon yerine kullanabileceğiniz baharatlardan biri de kırmızı biber tozudur. Kırmızı biber tozunda yeterince kimyon vardır ve yumuşak tadı ileyemeklerinizde kimyon lezzetini aratmayacaktır.