LeMan Kültür avrupa yolcusu!

18 yıl önce LeMan Dergisinin alt katında kurulan ve bugün artık günlük 25 bin müşterisiyle Türkiye’nin en büyük Cafe Bar Restaurant gruplarından biri kabul edilen LeMan Kültür 10 şehirdeki 12 Şubesinin ardından Avrupa’ya açılıyor.

18 yıl önce LeMan Dergisinin alt katında kurulan ve bugün artık günlük 25 bin müşterisiyle Türkiye’nin en büyük Cafe Bar Restaurant gruplarından biri kabul edilen LeMan Kültür 10 şehirdeki 12 Şubesinin ardından Avrupa’ya açılıyor.

Anadolu’da büyüdü Avrupa’ya açılıyor

2008 yılında Franchaise sistemine geçiş yapan ve yılsonuna kadar açılacak olan 8 yeni şubesiyle sayıları 20’ye çıkacak olan restoranların öncelikli hedefi 2013 ortasına kadar 50 şubeye ulaşmak.

LeMan Dergisi’nde yer alan karikatürlerle dekore edilen, şubelerinin büyüklüğü ortalama 800 ila 2500 m2 arasında değişen ve gittiği her şehre kendi farklı konseptinin enerjisini ve dinamizmini götüren restoranın İngiltere, Almanya ve Moskova’da da şube açmak için mekân arayışlarına başladığını söyleyen LeMan Kültür Ceo’su Kemal Şentürk; Yalova’dan İzmir’e, Edirne’den Samsun’a kadar günün her saati % 95 dolulukla çalışan, eğlenceli konseptiyle turistlerin de yoğun olarak ilgisini çektiğini ve %100 bir Türk markası olarak hedeflerinin bu ülkenin yemek kültürünü ve sanatını dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Menüde neler var?
Menüsünde ‘Bezgin Bekir’, ‘Şansımı denemek istiyorum’, ‘Karışık ekonomik kriz tostu’, ‘Sen de mi Brütüs Salatası’, ‘Timsahın gözyaşları’, ‘Yahşi Batı Texas Biftek’, ‘Dağ bayır baharatlı antrikot’ ve ‘Timsah bayıldı’ adlı yemekleriyle dikkat çeken restoranın tüm şubelerinde aynı lezzet kalitesine yine aynı ekonomik ücretlerle ulaşabilirsiniz. Menülerde bulunan 135 çeşit yemek ve 185 farklı içecekle 7’den 70’e her yaştan insana hizmet verilmektedir.

Sadece lezzetin değil sanatın da merkezi!
Tüm restoranların neredeyse her metrekaresinde yer alan eğlenceli karikatürlerin yanı sıra düzenlenen imza günleri, söyleşiler, stand-uplar, workshop ve konserlerle insanların sadece midelerine değil ruhlarına da doygunluk katıyorlar aynı zamanda düzenleyecekleri çeşitli karikatür ve gençlik festivalleriyle de bulundukları her şehrin sosyokültel yapısına zenginlik katıyor.

İstanbul’da doğdu, Anadolu’da büyüdü ve 10 şube ile İstanbul’a geri dönecek!
1994’de LeMan Dergisinin alt katında açılan ve halen o günkü dekorasyonunu koruyan Beyoğlu’ndaki nostaljik şubelerinin İstanbul’un sosyol kültürel tarihine olan katkıları nedeniyle ilk açıldığı halini bir müze edasıyla koruma devam edeceğini belirten Kemal Şentürk bunla beraber LeMan Kültürlerin yılbaşından İstanbul’a da hızlı bir geri dönüş yaparak Bağdat Caddesi, Nispetiye, Bebek ve yeni Beyoğlu şubesi başta olmak üzere 10 ayrı şubeyle hizmet vereceğini söyledi.