“Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” çizgilerle raflarda

Grimm Kardeşler’in “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler”i usta illüstratörün çizimleriyle yeniden raflarda.

Tüm dünyada çocukları büyülemiş, 1812’den bu yana oyunlara, balelere, müzikallere ve filmlere uyarlanmış Grimm Kardeşler’in “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” masalının modernleştirilmiş versiyonu Pena Yayınları tarafından yayımlandı.

Hikâyenin en sevilen yerlerini ve karakterlerini, canlı ve yepyeni bir şekilde resimleyerek bu klasik hikâyeyi daha da zenginleştiren ödüllü İtalyan çizer Manuela Adreani’nin zarif illüstrasyonlarıyla bu klasik masalın cazibesi daha da artıyor.

Kraliçe’nin sihirli aynasıyla olan konuşmasından Pamuk Prenses’in ormana kaçışına; ormanda cücelerle buluşmasına ve zehirli elma büyüsüne kadar tüm hikâyeyi renklendiren çarpıcı illüstrasyonlar bu ebedi klasiği sihrini koruyarak yeniden canlandırıyor.


Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalı hakkında

Bu kitap, Grimm Kardeşler tarafından yazılıp ilk defa 1812’de basılan ve bir klasik olan Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalının modernleştirilmiş bir versiyonudur. Yaratıcı bir sanatçı olan Manuela Adreani; hikâyenin en sevilen yerlerini ve karakterlerini, canlı ve yepyeni bir şekilde resimleyerek bu klasik hikâyeyi daha da zenginleştirmiştir. Kraliçe’nin sihirli aynasıyla olan konuşmasından Pamuk Prenses’in ormana kaçışına; orada cücelerle buluşmasından zehirli elma büyüsüne tüm çarpıcı illüstrasyonlar, ebedi bir klasik olan bu masalın tüm sihrini koruyarak canlandırmıştır.


Manuela Adreani kimdir?

Roma’da doğup Torino’da yaşayan sanatçı Manuela Adreani illüstrasyon üzerine öğrenimini tamamladıktan sonra grafik tasarımcı olarak çalıştı. Daha sonra animasyon dünyasına geçiş yapan illüstratör Torino’da bulunan Avrupa Tasarım Enstitüsü’ndeki bir master programına burs kazandıktan sonra RAI televizyon kanalında yayınlanan bir dizi çizgi film için çalışmalar yaptı. 2011 yılında kariyerine çeşitli yayınevleri için serbest illüstratör olarak devam ederken çalışmalarıyla yarışmalarda ödül aldı. Ayrıca resimlediği Pinokyo kitabı da Pena Yayınları tarafından yayımlanmıştır.