Şekersiz reçel tarifleri

Sağlığımız için zararlı olan şekeri hayatınızdan çıkarın ve şekersiz reçel tarifleri ile alıştığınız lezzeti daha sağlıklı bir şekilde tüketin. İşte pratik şekersiz reçel tarifleri

ABONE OL

Şekersiz böğürtlen reçeli

Şekersiz böğürtlen reçeli malzemeleri: 2 bardak böğürtlen2 kaşık bal2 kaşık limon suyu2 kaşık chia çekirdeği Şekersiz böğürtlen reçeli yapılışı: Böğürtlenleri bal ile kaplayın. Tencereye limon suyu ile birlikte koyun ve 5 dakika pişirin. Böğürtlenleri ezin. Chia çekirdeklerini ekleyin. Koyulaşana kadar karıştırın. 5-10 dakika pişirip kavanozlara koyun.

Şekersiz kayısı reçeli

Şekersiz kayısı reçeli malzemeleri: 3 bardak kuru kayısı1 bardak bal1,5 kaşık limon suyu Şekersiz kayısı reçeli yapılışı: Kayısıları cam bir kaseye koyun. Sıcak su dökün ve 1-2 saat yumuşamaları için bekleyin. Blenderdan geçirin ve bal ile limon suyunu ekleyerek karıştırmaya devam edin.

Şekersiz incir reçeli

Şekersiz incir reçeli malzemeleri: 200 gram taze incir4 bardak elma suyu1 kaşık balsamik sirke1 kaşık limon suyu1 kaşık vanilya1 çay kaşığı tarçın Şekersiz incir reçeli yapılışı: Tüm malzemeleri bir kaseye koyun ve incirler yumuşayana kadar bir taşım kaynatın. Blender ile karıştırın. Dilerseniz biraz su ekleyebilirsiniz. Buzdolabında 2 hafta kadar bekleyebilir.

Şekersiz portakal reçeli

Şekersiz portakal reçeli malzemeleri: 5 orta boy portakal4 kaşık bal Şekersiz portakal reçeli yapılışı: Portakalları 8 dakika kaynatın. Soğuyunca suyunu süzün ve bekletin. Portakalları bölüp çekirdeklerini çıkarın. Kabuklarını da temizleyin. Blender ile karıştırın ve balı ekleyin. 25 dakika kadar kısık ateşte karıştırarak pişirin.

Şekersiz kiraz reçeli

Şekersiz kiraz reçeli malzemeleri: 2 bardak çekirdekleri çıkarılmış kiraz2 kaşık chia çekirdeği Şekersiz kiraz reçeli yapılışı: Kirazları blenderdan geçirin. İçine chia çekirdeklerini de ekelyin. Kavanozlara koyup 1 saat bekletin. 7 gün içerisinde tüketin veya dondurun