Su altı otelleri

Denizin altında sizi bambaşka bir yolculuğa çıkaracak 10 su altı oteli…


Atlantis Otel
Dubai’nin Palmiye Adaları’nda yer alan Atlantis Otel, 24 Eylül 2008 yılında hizmet vermeye başladı. Otelin hepsi su altında bulunmuyor fakat süit odalarından bazıları su altına inşa edilmiş. Böylece odanın camından dışarı baktığınızda çeşitli deniz canlılarını görebilirsiniz.


The Manta Resort
Tanzaya’da bulunan The Manta Resort’a tekne ile gidiliyor. Ahşaptan yapılma odada yataktan yıldızları seyredebilir, uykunuz geldiğinde alt katta bulunan odada balıkları izleyerek uyuyabilirsiniz. Denizin altındaki bu odada huzur bulacaksınız.


Conrad Maldives Resort & Spa Rangali Island
Maldivler’in muhteşem masmavi denizindeki Conrad Maldives Resort’de su altı restoranı bulunuyor. Cennetten bir köşe sunan Maldivler’de unutulmaz bir restoran deneyimi yaşayacaksınız. Maldivler’in turkuaz renkli sularında yaşayan birbirinden güzel canlılar, yemeğinize eşlik eden dostlarınız olacak.


Per Aquum Niyama
Maldivler’in bir başka oteli Per Aquum Niyama’da otel içerisinde bulunan gece kulübü su altında yer alıyor. Kulübün içerisinde yer alan deniz konseptli dekorasyon da güzel bir görüntü oluşturuyor. Otel müşterisi olmasanız bile Maldivler’e gelen herkesin içeri girebileceği mekanda harika bir eğlence sizleri bekliyor.


Utter Inn
Utter Inn, İsveç’te bulunan tek su altı oteli olarak dikkat çekiyor. Kuzeyde buz gibi sulara girip yüzmek kulağa biraz ürkütücü gelse de bu otel sayesinde ıslanmadan su altına inebileceksiniz. Stokholm’e yakın mesafedeki Malaren Gölü’ndeki otelde konaklamak çok farklı bir deneyim vaat ediyor.


Jules’ Undersea Lodge
ABD’de Florida eyaletinde bulunan Jules’ Undersea Lodge dünyadaki ünlü su altı otellerinden bir diğeri. Otele, Denizler Altında Yirmi Bin Fersah kitabının yazarı olan Jules Verne’nin ismi verilmiş. Ayrıca dünyadaki en eski su altı otellerinden biri olmasıyla da öne çıkıyor. Bu eski otele ulaşım dalış yapılarak sağlanıyor.


Per Aquum Huvafen Hotels
Maldivler’de yer alan bir başka su altı oteli; Per Aquum Huvafen Hotels. Otelde su altına yapılmış bir spa merkezi bulunuyor ve dünyadaki ilk su altı spa merkezi olma özelliği taşıyor. Deniz canlıları ve masmavi denizi görerek kendinize masaj ve cilt bakımı yaptırabilirsiniz. İsterseniz dinlenme odasına geçip sadece deniz canlılarını izleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.


Lovers Deep
Karayipler’de otel olarak hizmet veren denizaltı; Lovers Deep… Hareket halinde olan denizaltı otelinin müşterileri Barbados ve Martinique gibi adaları da gezme şansı buluyor. Geniş ve konforlu odalarda harika bir tatil geçirebilirsiniz. Aynı zamanda hareket halinde olduğu için odanızın camlarında sürekli farklı misafirler görebilme şansınız bulunuyor.


Planet Ocean Underwater Hotel
Florida eyaletindeki su altı oteli olan ve bu yıl hizmet vermeye başlayan Planet Ocean Underwater Hotel’in tamamı su altında bulunuyor. Denizin 7-9 metre altında yer alan otelde müşteriler için özel olarak dalış dersleri de veriliyor. Bu sayede otel etrafında dalış yapabilirsiniz.


Poseidon Undersea Resorts
Fiji’de konumlanan Poseidon Undersea Resort, sizi Pasifik Okyanusu’nun derinliklerinde tatil yapmaya çağırıyor. Otelin içerisinde 22 oda,1 süit, restoranı, barı, spa merkezi ve konferans salonu yer alıyor. Bir asansör yardımı ile otelin içerisine hiç ıslanmadan girebiliyorsunuz.

İçerik: yoldasin.com