Su içmeyi daha lezzetli hale getirecek 9 tarif

Su içmenin sağlığımız açısından ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Ancak bazen düzenli su içmeyi sürdürebilmekte zorlanıyoruz. Peki su içmeyi eğlenceli ve daha lezzetli bir hale çevirmeye ne dersiniz? Sizin için hem detoks etkisi yaratacak hem sağlıklı hem de suyunuzu keyifle içmenizi sağlayacak 9 püf noktası paylaştık. PEMBENAR ÖZEL

ABONE OL

Portakal, limon ve misket limonu

Portakal, limon ve misket limonunu istediğiniz miktarda dilimleyin. Şişenize, bardağa ya da büyük kavanoza tüm malzemeleri koyup suyu ekleyin. Biraz da nane ekleyerek afiyetle tüketin.

Nane ve ananas

Dilimlenmiş taze ananas ve naneyi suya ekleyerek, suyunuzu daha lezzetli ve fresh bir hale getirebilirsiniz.

Ahududu ve misket limonu

Limonu ince şeritler halinde kesin. Yarım bardak ahududu ile birlikte suyunuza ekleyin.

Böğürtlen ve taze ada çayı

Bir avuç böğürtlen ve birkaç taze adaçayı yaptığını hafifçe sıkın ve üzerine suyunuzu ekleyin.

Portakal, taze zencefil ve ananas

Yarım dilimlenmiş ananas, bir çorba kaşığı kadar taze zencefil ve yarım dilimlenmiş portakalı bir kavanoza koyun. Üzerine su ekleyin ve karıştırıp afiyetle tüketin.

Karpuz ve biberiye

Bir bardak karpuzu güzelce ezin. İçerisine bir dal taze biberiye ekleyin. Üzerine suyunuzu ekleyin. Biberiye keskin bir tat vereceği için verilen miktarı geçerken dikkatli olun.

Salatalık ve nane

Bir salatalığı ince dilimler halinde kesin. Taze nane yapraklarıyla birlikte kabınıza ekleyin. Üzerine biraz su koyun. Dilerseniz normal limon ya da misket limonu ekleyebilirsiniz.

Bonus: Meyveli buz

Çok lezzetli ve soğuk bir su elde etmek istiyorsanız, meyvelerden buz küpleri hazırlayabilirsiniz. Dilediğiniz meyveleri buz küplerine yerleştirip içine su koyun ve dondurun. Meyveli buz küplerinizi dilediğiniz zaman suyunuzun içine ekleyip afiyetle tüketin.