Süzme yoğurtlu sürpriz tarifler

Sofralarımızdan hiç eksik etmediğimiz süzme yoğurdu bir de böyle deneyin!

Baharatlı yemeklerin yanında verdiği ferahlıkla, ev yapımı burgere katacağı sululuk ve lezzetle, son dakika kekine yardımı ile vazgeçilmeyecek bir üründür yoğurt…


Hafif ama çok lezzetli peynirli makarna Oldukça kolay ama vazgeçilmez bu yemeği biraz hafifletmek istiyor ve tam yağlı peynir ya da tereyağından vazgeçiyorsanız, her zaman aldığınız hazzı bulamayacağınızı da biliyor olmalısınız. Ama süzme yoğurt kullanırsanız, aynı yoğunluğu ve benzer lezzeti geri kazanabilirsiniz.


Havalı malzemeler içermeyen kek Kuru meyve, çikolata parçaları vs, kekinizin içine ne kadar fazla malzeme koyarsanız o kadar lezzetli olacağını düşünüyorsunuz değil mi? Yoğurt dışında hiçbir şey koymadan kek yapmayı deneyin. Yoğurt, kekin nemli olmasına ve kalmasına sebep olur ki bu da şüphesiz lezzetini arttıracaktır.


Sulu ve sağlıklı burgerler Yağlı köftelerle yapılan bugerlere sağlıklı ve lezzetli bir alternatif olan hindi burgerin sorunu biraz kuru olmasıdır. Bunu halletmenin yolu da yoğurttan geçer. Hindi kıymasını köfte formuna getirmeden önce içine süzülmüş yoğurt katmanız yeterli.


Baharatlı yemekleri yumuşatır Bol baharatlı yemekleri seviyor ama yerken zorlanıyor musunuz? Yanına ekleyeceğiniz birkaç kaşık süzme yoğurt işinizi kolaylaştıracaktır, hem yerken hem sonrasında. Tercihe göre ayran olarak da tüketebilirsiniz.  


Hemen hemen her şeyle gidecek dip sos

Patatesten, tavuk parçacıklarına pek çok farklı besini tatlandırmak için hazırlayacağınız her türlü sosun tabanını oluşturabilir; tatlı, acı, ekşi fark etmez.